روستای طرق نگین سبز کوهسرخ
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: محمود کامل طرقی - یکشنبه ٦ اردیبهشت ،۱۳٩٤

ضمن پوزش از وقفه نسبتا طولانی در بروز رسانی وبلاگ با اولین یادداشت با عنوان خبر و نظر در خدمت شما مخاطبین عزیز و همولایتی های خوب  هستیم.

1- انتخاب روستای طرق به عنوان یکی از روستاهای هدف گردشگری در شهرستان کاشمر از طرف اداره کل گردشگری و  میراث فرهنگی خراسان رضوی وثبت آن در این فهرست را به فال نیک می گیریم،این خبر را به نقل از بخشدار محترم کوهسرخ  اعلام نموده و متذکر می شویم فبل از این روستای اکبرآباد کوهسرخ نیز در این فهرست قرار گرفته بود. البته باید توجه داشت گردشگری در هر منطقه ای می تواند ضمن داشتن فواید و تاثیرات مثبت پیامدهای منفی نیز به همراه داشته باشد که بررسی ابعاد مختلف آن نیاز به یک بحث مفصل دارد که در این یادداشت مجال پرداختن به آن نیست.

2 - ساخت دیوار اطراف مزار روستا که می رفت مراحل پایانی خود را طی کند متاسفانه به یک داستان دنباله دار تبدیل شده و در حال حاضر حرف و حدیث های فراوانی در مورد آن مطرح می باشد، این هم از آن دسته گل هایی است که شورای اسلامی و دهیاری روستا  به آب دادن آن را به گردن یکدیگر ،طرح هادی روستا و نهادهایی همچون بنیاد مسکن و راه وشهرسازی می اندازند،قضاوت در مورد اینکه آیا نمی شد این مساله را با خرد جمعی  به شکلی بهتر از این مدیریت کرد را به شما واگذار می کنیم.

3- شنیده ها به نقل از بخشداری کوهسرخ حاکی است مبلغ سیصد میلیون اعتبار جهت ساخت پل راه روستای کلاته تیمور در محل غسالخانه روستای طرق (کمر قصاب ) تخصیص داده شده و طرح آن نیز تهیه شده است ،حتی گفته می شود احتمالا مجری آن نیز تعاونی دهیاران بخش کوهسرخ باشد.ضمن ابراز خوشحالی  و استقبال از این امر امیدواریم اجرای این پروژه هر چه زودتر شروع و به خوبی ساخته و به بهره برداری برسد.داشتن توان فنی و نظارت جدی و مستمر از الزامات ساخت این پروژه و مورد انتظار مردم می باشد.

4 - این روزها اگر به روستا آمدید در گذر از سرعت گیرهایی که در دو سه روز اخیر در خیابان اصلی ساخته شده اند باید حسابی مواظب باشید که کف ماشین شما گیر نکند،لازم به ذکر است که یک روز بعد از ساخت این سرعت گیرها که داد همه راننده ها را در آورده بود اصلاحاتی در جهت بهبود آن ها بعمل آمده که به نظر می رسد باز هم هنوز دارای اشکالاتی می باشند،البته اگر ماشین شما شاسی بلند می باشد خیلی جای نگرانی نیست! لازم به یادآوری است که این سرعت گیرها به درخواست شورای اسلامی و دهیاری ساخته شده ولی این دوستان مجری آن نبوده اند.

5- از این مسائل که بگذریم این روزها اهالی روستا سخت مشغول انجام کارهای این فصل سال هستندکه عمدتا شامل کولیدن و یا شیار باغات با بیل و دستگاه می شودو البته کرم های ابریشم نیز یواش یواش شروع به فعالیت زیستی خود نموده اند تا با خوردن برگ های سبز و تازه درختان توت ،شکمی از عزا در بیارن و حسابی قد کشیده و تپل مپل بشن  و سپس با تنیدن پیله های قلمبه از خجالت زحمات صاحبانشان در بیان ،ما هم  آرزومندیم این کار بدون آفت بوده و با قیمت خوبی که انشاء الله پیله های ابریشم خواهند داشت کام همولایتی هامون از این دسترنج حلال شیرین شود.

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر: