روستای طرق نگین سبز کوهسرخ
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: محمود کامل طرقی - جمعه ٢٦ تیر ،۱۳٩٤

 

 

خداحافظ ای ماه غفران و رحمت

خداحافظ ای ماه عشق و عبادت

 

خداحافظ ای ماه نزدیکی بر آرزوها

خداحافظ ای ماه مهمانی حق تعالی

 

خداحافظ ای دوریت سخت و جانکاه

خداحافظ ای بهترین ماه الله

نویسنده: محمود کامل طرقی - دوشنبه ٢٢ تیر ،۱۳٩٤

جزء آثار تاریخی است                               جاده کاشمر به نیشابور

عمر این  راه برمی گردد                                   چون به سال های خیلی دور

لاجرم باستان شناس باید بود                    گر به تخمین عمر آن شوی مأمور

پس به داد این اثر برسید                           رفته از یاد و مانده است مهجور

پیچ هایش بسی خطرناک است                 آسفالتش خراب هست ناجور

می کند چاله چوله های این جاده               خودرو و سرنشین را نافور

شعر من طنز و گر کنایه می باشد               نیست از گفتنش جز این منظور

فکر این جاده و مسافران باشید                   به طریقی که هست بهرتان مقدور

هر که او چاره سازد این مشکل                   می شود نزد پروردگار خود مأجور

 

                                      محمود کامل طرقی

                                      

نویسنده: محمود کامل طرقی - دوشنبه ٢٢ تیر ،۱۳٩٤

روز جمعه وقتی شاهد حضور پررنگ مردم بزرگ کوهسرخ در راهپیمایی روز جهانی قدس و  اوج حضور آنان در نماز جمعه بودم،وقتی دیدم مردمانی را که علیرغم گرمی بیش از حد هوا و بدون هیچ چشمداشتی نه همپای مسئولین که حتی از آنان پیشگام تر بودند،و وقتی دیدم زنان و مردانی را که با کمترین امکانات خود را از روستاهای دور و نزدیک و پراکنده بخش کوهسرخ به شهر ریوش مرکز بخش رسانده بودند خود را در برابر آنان و اعتقادشان شرمنده و کوچک دیدم،در برابر آنان که نه مانند امثال من کارمند و به اصطلاح نان خور دولت بودند و نه مانند مسئولین صاحب پست و مقام بودند و نه ماشین اداری در اختیار داشتند اگر چه بودند کسانی که اینها را داشتند اما با مردم و در بین مردم نبودند!

از طرف خودم دیروز شرمنده این مردم شدم که حتی به خود زحمت بردن دوربین برای ثبت این حماسه  را ندادم و امروز شرمنده که قلمم عاجز است از بیان این همه عظمت و بزرگی آنان و البته از طرف برخی مسئولین هم (!) شرمنده آنان...!

1- شرمنده آنان که مرکز بهداشتی و درمانی شهر ریوش که باید پاسخگوی جمعیت سی هزار نفری منطقه باشد از کمترین امکانات برخوردار است و قصه پر غصه ای دارد...!

2- شرمنده آنان که در این منطقه سردسیر و کوهستانی بعد از گذشت  سی و شش سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز فاقد گاز هستند و گرفتار کاغذ بازی برای دریافت کوپن نفت و  مشقات و هزینه بالای تهیه کپسول گاز و...!

3- شرمنده انها که جاده های ارتباطی این بخش به کاشمر و  بویژه نیشابور از کمترین استانداردها برخوردار نبوده و برای آنان جاده حوادث می باشد و...!

4 - شرمنده آنان که نه فقط برخی روستاها که در مرکز بخش مشکل آب آشامبدنی بهداشتی دارند!

5- شرمنده آنان که در نبود  اشتغال و امکانات فرهنگی ،ورزشی و تفریحی پاره های تن آنها گرفتار منجلاب اعتیاد روز افزون و برخی مفاسد اخلاقی می شوند که هیچ سنخیتی با گذشته این مردمان و  روحیات آنان نداشته و ندارد...!

و شرمنده که  نمی توانم بیش از این به سیاهه این شرمندگی ها بیفزایم نه اینکه وجود ندارد بلکه به این دلیل که برای این مجال کافی است و به این دلیل که از جانب کسانی که نمی خواهند واقعیات را ببینند و بشنوند متهم به سیاه نمایی نشوم که بیان مشکلات به معنی انکار دستاوردهای انقلاب اسلامی در منطقه نیست چراکه بخشی از دلایل حضور این مردم در مناسبت ها همین دستاوردهاست.

نویسنده: محمود کامل طرقی - سه‌شنبه ٩ تیر ،۱۳٩٤

   اطلاعیه                          توسعه برای مردم      توسط مردم     با مردم

دهیاری و شورای اسلامی روستای طرق در نظر دارد با همکاری معتمدین شرکت تعاونی توسعه روستایی را با تاسیس یک گاوداری پیشرفته صنعتی (گاو شیری) و کارخانه تولیدات دامی و بسته بندی و خوراک دام با مشارکت کلیه اهالی راه اندازی نماید و از تمام مردم برای سرمایه گذاری و مشارکت دعوت به همکاری می نماید :

1 - تعداد سهام داران حداقل 200 خانوار و حداکثر تمام اهالی روستا

2 - حداقل هر سهم 200/000 هزارتومان و حداکثر 2/000/000 تومان

3 - هر نفر تا 10 سهم می تواند خریداری نماید.

4 - آورده سهامداران هر مبلغی که باشد 4 برابر آن را دولت به صورت قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد پرداخت نموده و بازپرداخت آن به مدت 8 سال می باشد.

لازم به ذکر است این طرح  از پشتیبانی معاونت امور مناطق محروم ریاست جمهوری برخوردار بوده و در منطقه کوهسرخ در چهار روستای طرق ،ایور،نامق و کریز قابلیت اجرایی دارد و تا به حال چندین جلسه در فرمانداری کاشمر ،بخشداری کوهسرخ و در سطح روستاها برای توجیه آن برگزار شده است.

از دیگر نکات قابل توجه این است که نوع فعالیت و عنوان طرح از طرف دهیار و شورای  اسلامی هر روستا انتخاب و پیشنهاد شده و بنابر خبرها در روستای کریز احداث سد و در روستای نامق پرواربندی گاو در دست پیگیری می باشد.

طبق آخرین خبرها در روستای طرق تا کنون قریب به 100 خانوار جهت مشارکت و خرید سهام ثبت نام کرده اند و طرقی هایی عزیزی هم که مقیم روستا نیستند تا سقف 20 درصد کل سهام امکان مشارکت دارند.

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر: