روستای طرق نگین سبز کوهسرخ
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: محمود کامل طرقی - سه‌شنبه ۸ مهر ،۱۳٩۳

در یک اقدام خداپسندانه و خیر خواهانه بخشی از هزینه برگزاری مجالس ترحیم و یادبود مرحومه حاجیه خانم فاطمه محمدنژاد به امور خیریه و عمران روستای طرق اختصاص یافت.

  چگونگی برگزاری مراسم ترحیم در روستای طرق همواره از دغدغه های بزرگان ،روحانی روستا و سایرخیرخواهان بوده  و تلاش زیادی برای کاهش یا حذف برخی از امور زائد همچون ابراز همدردی از طریق پارچه نویسی ،رفتن بر سر مزار اموات تا چهلم و ...و در نتیجه کاهش هزینه های بالای این مراسم با توجه به جمعیت زیاد روستا شده است . در این راستا و در یک اقدام مهم مقرر گردید که با به حداقل رساندن هزینه ناهار مراسم ختم ،بخشی از این پول به امورات خیریه و عمران روستا اختصاص یابد ،اگر چه براندازی یک رسم رایج و قدیمی یک تابو محسوب می شد اما با توصیه های موکد نیک اندیشان  و بوِیژه اصرار روحانیت و امام جماعت خیرخواه روستا حاج آقای روحانی و بزرگواری آقایان جعفری که در این زمینه پیشگام شدند این سنت نادرست جای خود را به یک امر خیر و خداپسندانه داد.

وبلاگ روستای طرق نگین سبز کوهسرخ با اعتقاد به اینکه راه اصلاح همه امور اصلاح مسائل فرهنگی می باشد ضمن ابراز تسلیت به خانواده های مصیبت دیده و آرزوی غفران الهی برای این مرحومه از همه کسانی که در این زمینه تلاش و همکاری نمودند صمیمانه تشکر می نماید .

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر: