اختصاص بخشی از هزینه مجالس ترحیم مرحومه فاطمه محمد نژاد به امور خیریه روستا

در یک اقدام خداپسندانه و خیر خواهانه بخشی از هزینه برگزاری مجالس ترحیم و یادبود مرحومه حاجیه خانم فاطمه محمدنژاد به امور خیریه و عمران روستای طرق اختصاص یافت.

  چگونگی برگزاری مراسم ترحیم در روستای طرق همواره از دغدغه های بزرگان ،روحانی روستا و سایرخیرخواهان بوده  و تلاش زیادی برای کاهش یا حذف برخی از امور زائد همچون ابراز همدردی از طریق پارچه نویسی ،رفتن بر سر مزار اموات تا چهلم و ...و در نتیجه کاهش هزینه های بالای این مراسم با توجه به جمعیت زیاد روستا شده است . در این راستا و در یک اقدام مهم مقرر گردید که با به حداقل رساندن هزینه ناهار مراسم ختم ،بخشی از این پول به امورات خیریه و عمران روستا اختصاص یابد ،اگر چه براندازی یک رسم رایج و قدیمی یک تابو محسوب می شد اما با توصیه های موکد نیک اندیشان  و بوِیژه اصرار روحانیت و امام جماعت خیرخواه روستا حاج آقای روحانی و بزرگواری آقایان جعفری که در این زمینه پیشگام شدند این سنت نادرست جای خود را به یک امر خیر و خداپسندانه داد.

وبلاگ روستای طرق نگین سبز کوهسرخ با اعتقاد به اینکه راه اصلاح همه امور اصلاح مسائل فرهنگی می باشد ضمن ابراز تسلیت به خانواده های مصیبت دیده و آرزوی غفران الهی برای این مرحومه از همه کسانی که در این زمینه تلاش و همکاری نمودند صمیمانه تشکر می نماید .

/ 5 نظر / 21 بازدید
خريد شارژ

پايدار باشيد. کارت شارژ خواستين در خدمتيم www.Mosaken.com [گل]

ميثم

سايتت عالي بود خواستي به وبه منم بيا و در قرعه کشي شرکت کن http://alpha20.mihanblog.com/extrapage/1

محمود شکرلب

اقدام بسیار نیکو و پسندیده ای است. ضمن عرض تسلیت به خانواده های به سوگ نشسته ،برای شادی روح مرحومه فاتحه ای بخوانیم. خدایش بیامرزد.

سید حمزه

ممنون از اطلاع رسانیتان و همکاری کردن در حذف این سنت اشتباه . انشاءالله که در مراسم های بعدی هم ادامه داشته باشد. در پناه امام زمان محفوظ باشید